Рада виділила з держбюджету-2021 8 млрд грн на виплату 1000 грн вакцинованим за «е-Підтримкою»

Верховна Рада у середу виділила з державного бюджету 2021 року 8 млрд грн на виплату вакцинованим українцям по 1000 грн у рамках анонсованої президентом Володимиром Зеленським програми "е-Підтримка".

Відповідні зміни до держбюджету-2021 було внесено законом №6297, за який проголосувало 253 народні депутати.

Згідно з ним, ще додатково 2,2 млрд грн передбачено на боротьбу з COVID-19.

Законом передбачається, що додаткові доходи для цього будуть забезпечені за рахунок перевиконання плану імпортного ПДВ.

Рада також встановила, що порядок надання допомоги в рамках програми "е-Підтримка", її розмір і вимоги до компаній, що беруть у ній участь, затвердить Кабмін.

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський 15 листопада заявив, що кожен українець, який одержав дві вакцини від Covid-19, зможе отримати 1 тис. грн на спорт, подорожі та відвідування культурних установ. Пізніше до цього списку було додано ще книги.

Повністю вакциновано двома дозами 11,4 млн українців. На виплати їм у держбюджеті на 2022 рік передбачено 3 млрд. грн.

Передбачається, що на першому етапі всі розрахунки проходитимуть через застосунок "Дія" у безготівковій формі. Для цього громадянин у "Дії" обирає послугу "е-Підтримка", проходить перевірку на відповідність встановленим критеріям, відкриває віртуальний рахунок в онлайн-банку, отримує на нього гроші та витрачає їх на покупку послуги у суб'єкта господарювання, який бере участь у програмі. За попередніми підрахунками Мінекономіки, це понад 6000 підприємств у сферах культури, спорту та пасажирських перевезень.

 

 

Источник: interfax.com.ua

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.